Дан школе 2022.

Дан Основне школе „Јован Шербановић” ученици, запослени и многобројни
гости прославили су 25. јуна 2022. године у Дому културе у Лазници.

Прослава је почела у 14 часова културно-уметничким програмом. Најпре су
своју плесну тачку „Ала је леп овај свет” извели најмлађи из ПУ
„Полетарац”, за шта су их припремили њихови васпитачи Мирјана Жујкић и Синиша Станојев. Затим су ученици разредне наставе и ученици предметне наставе рецитовали и певали песме које су припремили са учитељицом Борицом Зрнкаревић и наставницом Даром Ђорић. На крају су ученици предметне наставе извели комедију „Избирачица” Косте Трифковића, у режији наставника српског језика и књижевности Марка Костића.
Присутнима се обратио и директор школе Неша Пећић. Он се захвалио ученицима и колективу Основне школе „Јован Шербановић” на још једној успешно завршеној школској години. Похвалио је рад ученика и наставника, а онима који су учествовали на такмичењима и на њима постигли запажене резултате, уручио награде. Директор се захвалио свим присутним гостима и пожелео пријатан свечани ручак.