Наша школа подржава иницијативу СТОЈИМ ПРАВО!

Тежина ђачке торбе, годинама уназад, проблем је који препознају деца, родитељи и сви запослени у школи. И по овом питању заједно смо на задатку да деци помогнемо да постану одговорни, вредни, самостални и здрави одрасли људи.

Стога се наша школа са задовољством прикључила иницијативи „Стојим право“, коју су покренули портал „Детињарије“ и Развојни центар за децу и одрасле „Фактор“.

Иницијатива „Стојим право“ представља апел на све наставнике да благовремено обавесте ученике о потребним наставним средствима за наредни период или час, дакле да детаљније планирају наставу и врше одабир максимално два наставна средства/ствари по предмету, које ће деца доносити и користити на наредном часу/часовима.

Верујемо, иако је у питању апел, а не законска одредба, да ће сви учитељи и наставници с радошћу помоћи деци и подржати иницијативу.

stojim pravo