Школска слава Свети Сава

Његово име било је Растко Немањић. Био је принц који је одлучио да постане монах. Монах који је постао први српски архиепископ. Архиепископ који је после смрти постао светац. Светац који је проглашен за заштитника свих наших школа.

Дан Светог Саве прослављају све школе у Србији, а у нашој је обележен одласком свих ученика и разредних старешина на литургију у храм Светог Георгија. По повратку у школу уследила је свечана приредба, резање славског колача и прослава. Овогодишњи колачари били су Цвитан и Данијела Шћопуловић, родитељи ученика Матеје и Филипа, а следеће године биће Далибор и Марина Мушић, родитељи ученика Симе и Данијела. Говориле су се и певале најлепше речи о Светом Сави, величао се његов живот и дело, ширио се мирис тамјана уз сјај славске свеће, ломио се колач и чуо раздрагани дечји жагор. Дан је протекао у свечаној и пријатној атмосфери, како и доликује.